+36 30 440 7387

Növelje lakásának, házának energiahatékonyságát, telepítsen megújuló energiaforrást 0%-os hitellel! (2017.09.21)

 

Magánszemélyek, társasházak, és lakásszövetkezetek igényelhetik, minimum 10%-os saját forrással, többek között fűtési rendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, nyílászárók cseréjére, valamint megújuló energiaforrások, vagyis napelemek, napkollektorok, hőszivattyúk, vagy korszerű faelgázosító berendezések beépítésére.

A visszatérítendő hitelösszeg minimuma 500.000 Ft, maximuma magánszemélyek esetén 10 millió, társasházak és lakásszövetkezetek esetén pedig lakásonként 7 millió forint. A hitel futamideje maximum 20 év lehet.

A hitel 2017. április 24-től igényelhető országszerte az MFB Pontokon.

Forrás: MFB https://www.mfbpont.hu/lakossagi-hiteltermekek

MFB Pont kereső MFB Pont-kereső

 

GINOP-8.4.1/A-17

A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel” című (GINOP-8.4.1/A-17 kódszámú) Hitelprogram pályázat.

A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 105,2 milliárd forint (azzal, hogy a társasházak és lakásszövetkezetek által igényelt kölcsönök összege nem haladhatja meg a Hitelprogram keretösszegének 25%-át).

Az igényelhető kölcsön összege: természetes személy kölcsönfelvevő esetén minimum 500.000 Ft, maximum 10 millió Ft, társasház és lakásszövetkezet kölcsönfelvevő esetén: társasházi és lakásszövetkezeti lakásonként minimum 500.000 forint, maximum 7 millió forint.

GINOP-8.4.1/A-17 (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program)

Közép-Magyarország régión kívüli, vidéki régióban megvalósuló projektek támogathatók.
  • 105,2 milliárd

VEKOP-5.2.1-17

A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó hitel” című (VEKOP-5.2.1-17 kódszámú) Hitelprogram pályázat.

A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 9,41 milliárd forint (azzal, hogy a társasházak és lakásszövetkezetek által igényelt kölcsönök összege nem haladhatja meg a Hitelprogram keretösszegének 25%-át).

Az igényelhető kölcsön összege: természetes személy kölcsönfelvevő esetén minimum 500.000 Ft, maximum 10 millió Ft, társasház és lakásszövetkezet kölcsönfelvevő esetén: társasházi és lakásszövetkezeti lakásonként minimum 500.000 forint, maximum 7 millió forint.

VEKOP-5.2.1-17 (Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program)

A Közép-Magyarország régióban megvalósuló projektek támogathatók
  • 9,41 milliárd

Teljes Keretösszeg: 115 milliárd forint

Várható nyertes pályázatok mennyisége: 24.000 lakóépület
Igényelhető összeg:
  • családi házak esetén maximum 10 millió forint
  • társasházaknál lakásonként maximum 7 millió forint igényelhető

Futamidő: akár 20 év

Legfontosabb változások:

Ügyfelek számára számos kedvező módosítást tartalmaz, hiszen pontosították a termékdokumentációt, illetve az eljárási rendet, hogy a piaci feltételeknél kedvezőbb hitelt könnyebben és egyszerűbben igényelhessék az ügyfelek.

A termékleírásban történt fontosabb módosítások

  • Természetes személy hiteligénylő esetén a 2 millió forint kölcsönösszeget elérő, vagy azt meghaladó kölcsön esetén az elvárt fedezettség mértékét csökkentették a tőkekitettség 50%-ára.
  • A hiteligénylőknek lehetőségük van a lakástakarék-pénztári megtakarításokat a kölcsön elő- vagy végtörlesztésére felhasználni.
  • Az energetikai tanúsítványnak CO2 kibocsátási értékeket is tartalmaznia szükséges.
  • A társasházi és lakásszövetkezeti hiteligénylő az épület közös használatú gépészeti rendszereinek korszerűsítésére vagy cseréjére nem igényelhet hitelt, hiszen ez a szabály törlésre került.
  • A fent említett hitelprogramokra nem vonatkoznak a tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségek.
  • Egyes indikátorok mértékegységében történtek változtatások, a futamidőre vonatkozóan kiegészítés történt, illetve egyéb technikai jellegű változásokat is végrehajtottak.


Az eljárási rendben történt fontosabb változások

  • Törlésre került az a szabály, amely szerint a korszerűsítés tárgyát képező ingatlanokra vonatkozóan azok rendeltetésszerű használatát fűtési célú energiaszámlákkal igazolni szükséges. Ez azt jelenti, hogy nincs szükség energiaszolgáltató által kiadott havi számlára, éves elszámoló számlára, továbbá a nem energiaszolgáltatótól vásárolt tüzelőanyagok esetén a tüzelőanyag beszerzését alátámasztó számlára, szerződésre sem a hitelkérelem benyújtásához.
  • Lehetővé tették, hogy a hiteligénylő a projekt megvalósításához más, vissza nem térítendő támogatást is felhasználhasson.
  • A hitelkérelem benyújtását megelőzően megkezdett beruházás esetében a 180 napnál korábban kiállított számla is elfogadható (eddig 180 nap volt a korlát).
  • A részleges homlokzatszigetelés is támogatható, vagyis a hitel felvétele esetén már nem szükséges a lakóépület összes homlokzati síkjának szigetelése.
  • Rögzítették az eljárási rendben is, hogy a hiteligénylőknek lehetőségük van a lakástakarék-pénztári megtakarításokat a kölcsön elő- vagy végtörlesztésére felhasználni, illetve az energetikai tanúsítványnak CO2 kibocsátási értékeket is tartalmaznia kell.
  • Természetes személy hiteligénylő és több igényelt kölcsön esetén módosultak az ingatlanbiztosíték bevonásának szabályai (összeszámítási szabályt fogalmaztak meg).
  • A társasház és lakásszövetkezet hiteligénylők esetében a 90 napon túli közösköltség-tartozással rendelkezőkre eső hitelrész finanszírozhatóságára vonatkozó szabály módosult; a követelésen alapított zálogjogra, mint biztosítéki formára vonatkozó technikai szabályok bemutatásra kerültek, az osztatlan közös tulajdon megfogalmazása pontosításra került, illetve további technikai jellegű változások is történtek.


A módosítások 2017. szeptember elsején léptek életbe.

Amire figyelni kell a folyamatban lévő hitelkérelmek esetében

  • A már benyújtott, azonban még el nem bírált hitelkérelmek vonatkozásában minden esetben az új szabályokat kell alkalmazni.
  • Amennyiben a hiteligénylő hitelkérelme pozitívan került elbírálásra, azonban a szerződés megkötésére még nem került sor, akkor az igénylő kérése szerint az eredeti bírálatnak és szabályoknak megfelelően, vagy az új feltételek szerint lehet a kölcsönszerződést megkötni.
  • Korábbi feltételek alapján már megkötött kölcsönszerződések esetében az adós jogosult a szerződés módosítását kezdeményezni, amelyre már a meghatározott (adott esetben kedvezőbb) új feltételek alkalmazandók.

Forrás: Portfolio http://www.portfolio.hu/unios_forrasok/palyazatok/napelem_szigeteles_ablakcsere_atirtak_az_ingyenhitel_szabalyait.259683.html

Amennyiben a fenti pályázatban segítségre van szüksége Kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére!

Kérje ajánlatunkat